top of page
  • תמונת הסופר/תענבל אורפז

עבודה מהבית - גם אחרי הקורונה

עודכן: 7 באוק׳ 2020

התחלתי לעבוד מהבית הרבה לפני שזה נהיה כורח המציאות בגלל מגיפה עולמית. זה היה עוד בימים שלי ב-TheMarker. שלא תבינו אותי לא נכון - אהבתי מאוד להגיע למערכת. היו שם אנשים מרתקים. שיחות מעשירות ליד הברזיה, בהפסקת צהריים, בקיוביקל ובחדרי העורכים. כשהגעתי לשם יכולתי להתעדכן מה קורה, לגלות מה המוספים המיוחדים שנמצאים בקנה ויכולתי לשבת עם העורכי עמודים על התיקונים בזמן אמת. אבל בשלב מסויים הבנתי שזה פשוט לא יעיל בשבילי, שאני מגיעה למערכת ולא ממש עובדת. הדד ליין להורדה לדפוס של העיתון היה מגיע, והייתי קולטת שעבר יום שלם ובקושי הספקתי לעבוד (טוב, אולי אני קצת מגזימה בשביל הסיפור. אבל רק קצת).

הבנתי שהשעות הכי פרודוקטיביות שלי הן כשאני בשקט בבית בלי הפרעות מסביב.

אז התחלתי לצמצם את ההגעה שלי למערכת.

בשנים האחרונות שלי בעיתון, הגעתי למערכת לא יותר מפעמיים בשבוע. ידעתי שאלו יהיו ימים לא פרודוקטיביים במיוחד, אבל הכרחיים בשביל להמשיך לשחות בענייני המערכת. מעולם לא בדקתי, אבל אני בטוחה שאלו גם היו השנים שפרסמתי בהם הכי הרבה כתבות. כשחיפשתי דירה, היה לי ברור שחייב להיות בה משרד ביתי. פינה נוחה ונעימה שאוכל לעבוד ממנה. כי ידעתי שלא משנה מה יהיה הדבר הבא שאעשה - כבר לא אוכל לחזור למסגרת שמחייבת אותי להגיע כל יום למשרד. לפעמים - כן. לא כל יום. יש יותר מדי יתרונות לעבודה מהבית (ותגידו, אנשים שעובדים כל יום במשרד - מתי אתם עושים כביסה?!).


היום כעצמאית המשרד הביתי הוא ה-משרד שלי. אני מקיימת פגישות בבתי קפה ומשרדים בחוץ (כשעוד היה אפשר). אבל חוזרת לעבוד בשקט בבית. כבר תקופה שאני מסתובבת עם ההבנה שארגונים צריכים להתחיל לאפשר עבודה מהבית, לפחות באופן חלקי (וכמובן מבחירה למי מהעובדים שרוצה). כמובן שיש מגוון תועלות שתומכות בכך: תועלות סביבתיות (פחות זיהום אוויר ועמידה בפקקים מיותרים), פרודוקטיביות (פחות זמן בדרכים, יותר זמן לעבוד בסביבה בלי הפרעות כשהילדים לא בבית), חברתיות-גיאוגרפיות (לקרב את הפריפריה למרכז ולפתוח את מרכזי התעסוקה לעובדים מרוחקים שלא יצטרכו להגיע כל יום למרכז) ונפשיות (כשעושים את זה נכון, זה כל כך משפר את האיזון בית-עבודה).


ככל שאני הולכת וחוקרת את נושא הגדלת השיוויון התעסוקתי בהייטק, מתחזקת אצלי ההבנה שהייטקיסטיות עוזבות את התעשייה עם הפיכתן לאמהות, ועבודה מהבית היא אחד הפתרונות להקל עליהן ולאפשר להן להשאר מועסקות בתעשייה. זה בוודאי נכון גם לאמהות המועסקות במגזרים אחרים. בהמשך אכתוב בהרחבה על איך הופכים את הקורונה והעבודה מהבית להזדמנות להגדלת שיוויון תעסוקתי. והנה, באופן בלתי צפוי, שאף אחד לא היה יכול לדמיין, יום אחד כל העולם אימץ את הגישה שכל כך התרגלתי אליה - והתחיל לעבוד מהבית. הקורונה הייתה אירוע מכונן מהבחינה הזו בקנה מידה גלובלי, כי גם ארגונים שמעולם לא שקלו לאפשר לעובדים מהבית, גם ארגונים שמרניים ומשרדי ממשלה ומגזר ציבורי, גם בתי ספר, בקיצור - כולם ביום אחד התחילו לעבוד מהבית.

זה לא עבר לגמרי בלי בעיות - לעובדים לא היה ציוד מתאים בבית, הצוותים לא היו רגילים להתנהל מרחוק ולא היו נהלי עבודה מסודרים, ובעיקר - הורים התמודדו עם ג׳ינגול בלתי אפשרי של עבודה מהבית עם ילדים בבית. אבל Once you work from home, you can never go back (to the office) לפחות לא באופן מלא. הקורונה גרמה למיליוני עובדים בכל רחבי העולם להבין שהם יכולים לעבוד מהבית, להגדיל את התפוקות שלהם (או לפחות לא לפגוע בהן), לא להתעצבן בפקקים, לא לבזבז זמן יקר על פגישות מחוץ למשרד ולקחת הפסקת צהריים עם בני הבית.

וגם ביום שאחרי הסגר, הרבה אנשים מעוניינים להמשיך לעבוד מהבית. לפי סקר שבוצע באפריל על ידי קבוצת ארגונים שמיד אתייחס אליהם, גם בשבועות הקרובים שאחרי הסגר כמעט 75% מהעובדים רוצים להמשיך לעבוד מהבית במתכונת חלקית או מלאה.


המשמעות היא פשוטה - ארגונים שירצו לשמר עובדים בעידן החדש יצטרכו להיות גמישים ולאפשר לעובדים להמשיך לעבוד מהבית (לפחות יום או יומיים בשבוע). כדי לקדם את האג׳נדה הזו שבעיני היא חשובה ויכולה לתרום רבות לקידום מטרות נעלות, חברתי בכובע של אישה בהייטק יחד עם ארגונים נוספים לקואליציית WFH Israel עובדים מהבית. ההתארגנות מעודדת ארגונים, ובתוך כך עובדים ומעסיקים, לאמץ מדיניות של יום עבודה אחד לפחות בשבוע מהבית תוך פיתוח ושיתוף כלים ומדיניות תומכת לקידום המהלך, לצד עידוד המדינה לקדם פתרונות ותמריצים. השותפות לקואליציה הן Future Mobility IL פיוצ׳ר מוביליטי ישראל, Made in Jerusalem, 15 דקות - מקדמים יחד את התחבורה בישראל וכמובן אישה בהייטק. כל אחד מהארגונים מגיע ליוזמה הזו מכיוון שונה וכולנו שותפים לאותה מטרה. אתם חלק מארגון שגם מתכוון להמשיך לאפשר לעובדים לעבוד לפחות יום אחד בשבוע מהבית? עשיתם את זה עוד לפני שזה היה באפנה?

הצטרפו אלינו והרשמו באתר: https://www.wfh-israel.org/join נשמח להוסיף אתכם לרשימת הארגונים והחברות שתומכים במהלך, ובהמשך לשתף אתכם בצעדים הבאים שלנו. יש לנו גם עמוד פייסבוק לכל מי שמעוניין לעקוב וללמוד עוד על עבודה מהבית ביום שאחרי הקורונה - WFH Israel עובדים מהבית. ולסיום, היום בשעה 15:00 תתקיים סדנת מעסיקים בזום שיזמו Future Mobility IL פיוצ׳ר מוביליטי ישראל וישראל 2050 בנושא עבודה מרחוק. זוהי הזדמנות מעולה לשמוע מה-מומחים בתחום על מתודולוגית עבודה, מנהיגות, מדידה והערכת עובדים מרחוק, לצד טיפים חשובים נוספים. גם אני אציג באירוע את יוזמת WFH Israel עובדים מהבית. לפרטים והרשמה כאן ובתגובות: https://www.futuremobilityil.com/employers-workshop-3 בתמונה למעלה, המשרד הביתי שלי. שלפעמים, במיוחד בימי סגר, גורם לי לחשוב לרגע שאני בקוסטה ריקה.

0 תגובות

Comments


bottom of page